Четверг, 28.03.2024, 22:16 | Приветствую Вас Гость

УНІВЕРСАЛЬНА ГАЗЕТА

Главная » Статьи » Мои статьи

Алея пам`яті жертв таборів НКВС
Алея пам`яті жертв таборів НКВС
Тривають відчайдушні спроби журналістів привернути увагу влади до увічнення жертв Путивльського, Козельщинського, Старобільського таборів для військовополонених НКВС СРСР. Там перебували, загинули, зникли без вісті громадяни шести держав-сусідів.
Пробуємо на рівні керівників столиці...


Голові КМДА ПОПОВУ О.П.
Шановний Олександре Павловичу!
Журнал «Музеї України» проводить резонансне міжнародне розслідування діяльності концтаборів НКВД СССР в УРСР, де утримувалися, загинули, зникли без вісті тисячі безвинно заарештованих громадян Польщі, Молдови, Румунії, Литви, Латвії, Естонії у 1939-41 роках. Це Путивльський, Козельщинський і Старобільський табори для військовополонених НКВС СРСР.
Нині розглядається питання про створення там меморіальних зон в далекій перспективі...
Розслідування на контролі Президентів і Урядів шести постраждалих країн Східної Європи, має велике моральне значення. Фактично, це Катинь-2. Про його перебіг детально повідомляється на сайті «Музеї України».
Враховуючи болючість теми, пропонуємо створити у Києві, як столиці України, Міжнародної  Алеї пам`яті  жертв сталінських репресій – Музей таборів НКВС СРСР.  Ніяких особливих бюджетних витрат не потрібно! Достатньо скромної меморіальної таблички від народу України (громади Києва) і для початку десяток саджанців дерев, які урочисто висадить Голова КМДА і скажімо Посли шести постраждалих держав. Думаємо, Посольства і Президенти (Глави урядів)  постраждалих країн-сусідів, під час офіційних візитів (спільно з нашими керівниками) теж висаджуватимуть там дерева, від імені своїх країн привезуть і встановлять скромні обеліски…   Значення такого  духовного жесту важко переоцінити…
Поруч з Алеєю можна встановити три стенди з матеріалами про концтабори і сталінські репресії, передбачити місце для покладання квітів.
Орієнтовно потрібна  площа – десь дві-три сотки. Місце значення не має – аби парк чи відповідна зона.
Хоч на Печерську поруч з Музеєм голодомору, хоч скажімо у зеленій зоні поруч з метро Дарниця, на Харківському масиві чи на Троєщині…
Алея стане меморіально-символічним місцем єднання народів України та інших націй.
Проект можна реалізувати найближчим часом.
Про ідею ми широко повідомимо у пресі, очікуючи Вашої, сподіваємося позитивної відповіді.
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"
Категория: Мои статьи | Добавил: ungaz (26.03.2012)
Просмотров: 548 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: