Пятница, 29.03.2024, 10:54 | Приветствую Вас Гость

УНІВЕРСАЛЬНА ГАЗЕТА

Главная » Статьи » Мои статьи

Депутат України Руслан Богдан: «Як не прикро констатувати, але ВР позбулась певних важливих контрольних функцій»

Народний депутат Руслан Богдан вважає, що ВР

основоположну представницьку місію парламенту не виконує


 

Більшість політологів, та й самі політики, визнають, що як самостійний орган парламент фактично перестав існувати. І це незважаючи на те, що парламент під час останньої сесії прийняв ряд важливих законів, зокрема, закон про боротьбу з корупцією, закон про пілотний проект з реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві, нарешті, вкрай важливе ухвалення парламентом закону про Земельний кадастр — ключового документа для реформування земельних відносин.

Про те, що ВР практично стала квазіпарламентом, погоджується і народний депутат України Руслан БОГДАН.

— Роль і вплив Верховної Ради на суспільно-політичне життя в зв'язку з рішенням про повернення до Конституції 1996 року, значно зменшилися до чисто законодавчої функції, — визнає нардеп. — На жаль, роль парламенту понизилася до прийняття законів, а точніше — до натискання кнопок за помахом блондинистого регіонала-диспетчера, бо рішення з того чи іншого законопроекту вже було освячено на Банковій. Подані урядом і фракцією Партії регіонів законопроекти затверджуються практично без дискусій (а іноді просто з голосу). При цьому чи не автоматично відхиляються запропоновані опозицією поправки, чого справді не було в Радах минулих скликань. Як не прикро констатувати, але ВР позбувся і певних важливих контрольних функцій, помітно скоротилася і сфера публічної політики.

У цьому контексті, зауважив Руслан Богдан, цинічним сприймається виступ Віктора Януковича 6 вересня перед депутатами на урочистому засіданні з нагоди 20-річчя незалежності. Президент висловив задоволення, мовляв, нарешті парламент Україні став працювати узгоджено і ефективно. З точки зору власного комфорту і прагнення якомога довше займати кабінет на вулиці Банковій можна, напевно, саме так оцінити діяльність ВР.

— Але з позиції інтересів українських громадян, зацікавлених у становленні демократії, ефективної ринкової економіки та громадянського суспільства ситуація виглядає з точністю до навпаки, — вважає Руслан Дмитрович. — Візьмемо для прикладу, скажімо, факт, коли депутати внесли з голосу поправки до Закону про пенсійну реформу — без розданого парламентаріям проекту цих поправок, що прямо суперечить регламенту. Я вже не кажу про зміст поправок — скасування перерахунку пенсій у бік збільшення, що боляче вдарить по 10 мільйонам українців.

Або взяти інший закон, не приховує стурбованості нардеп Богдан, він значно розширює можливості використання армією зброї в мирний час. Адже треба було його детально обговорити, щоб уникнути в майбутньому небезпечних моментів. Відтепер же рішення Президента України про широкомасштабне використання зброї армією в мирний час вимагає не "затвердження" Верховною Радою, як раніше, а лише "схвалення".

 

— З позиції інтересів суспільства вся робота парламенту за останні півтора року ненормальна і неконституційна, — запевняє Руслан Богдан. — По-перше, вся країна спостерігає за депутатським голосуванням чужими картками. І в чому найбільших успіхів домоглася нинішня урядова коаліція, коли в залі від неї фізично присутніх менше 100 депутатів, але табло дивним чином висвічує щось на кшталт: "За — 256 голосів". По-друге, і це є чи не головним з парламентських негативів — чинна зараз конфігурація "більшість-опозиція" не має нічого спільного з волевиявленням виборців восени 2007 року. Іншими словами, ВР не є органом, що представляє реальний спектр інтересів громадян України, тим самим не виконуючи головну, можна сказати, основоположну демократичну функцію — представницьку місію парламенту.

Руслан Богдан фото

Категория: Мои статьи | Добавил: ungaz (28.09.2011)
Просмотров: 751 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: