Суббота, 20.04.2024, 17:30 | Приветствую Вас Гость

УНІВЕРСАЛЬНА ГАЗЕТА

Главная » Статьи » Мои статьи

Коростень чекає інвесторів

Коростень чекає інвесторів

 

Пройшло майже 25 років від Чорнобильської трагедії. За цей час кілька  десятків  населених пунктів зникли з мапи України. В більшості сіл залишилися лише  хати з проваленими дахами, забитими вікнами.  Стоять вони  в облозі гігантських бур’янів. В здичавілих садках де-не-де зустрічаються яблука. Життя  завмерло.

Поліщуки  розпорошились  по іншим регіонам, ховаючись від невидимого лиха – радіації. І лише відчайдушні сміливці залишились доживати, оберігаючи могили своїх предків.

 

Пройшли роки. Біль затупилась, дощі змили радіацію, пішли нові фізико-хімічні процеси. Переселенці повертаються до  покинутих домівок – клич батьківщини сильніший від страху. На зараженій території  вже виросло  нове покоління.  Життя продовжується.

Ось тільки як далі жити?

Заводи закриті, від держави підтримки не дочекатися, на грибах-ягодах довго не протягнеш. Одне слово – депресивний край з негативним іміджем «забрудненої» території. За такими штампами і живе  Житомирщина.

 

Першими прийшли іноземці – відродили закинуті кар’єри, роблячи унікальні будівельні речі для всієї Європи. 

На Житомирщині є ще земля. Картоплю  на ній не посадиш, будинки не побудуєш, а ось зробити низку заводів - можна. Тільки інвесторів залучити треба. Тоді  будуть і робочі місця, і податки, і пенсії.

«Ви менше згадуйте про радіацію. Показуйте, що ви реально маєте – і люди до вас потягнуться», - зазначив Мауріціо Карневале з Італійської торгово-промислової палати, який приїхав в Україну  вивчати потенціал регіону.


Коростенська  влада так і зробила. Перестала плакати-просити. Почала діяти

Проблема Коростеня типова для багатьох регіонів України: уповільнення темпів економічного розвитку і недостатня інвестиційна активність. В таких містах, як правило, існують підприємства, що практично не мають перспектив для відновлення виробничого потенціалу. Є багато об’єктів Міністерства оборони. Саме ці виробничі майданчики підприємств, військові території, можуть стати «точками регіонального зростання» за умовами створення на них індустріальних парків.


Наприклад,  Коростень. Тут є військовий аеродром на 230 га. Місцева влада добилась передачі землі в комунальну власність, запросила іноземну  фірму, яка провела аналіз об’єкта  щодо майбутньої промислової зони. Рішення прийнято – бути  тут індустріальному парку. Умови дозволяють:  є розвинений транспортний вузол з трьома залізничними вокзалами, численні автошляхи, робоча сила, інфраструктура. А головне – бажання керівництва зробити місто-сад.


Древляни завжди були гордими реформаторами. Вони знищили князя-колонізатора Ігоря, добились від княгині Ольги податкової реформи. Розбавили  кров київських князів -  саме звідси вивезла Ольга маленьку древлянську княгиню Малушу, майбутню матір князя Володимира. Тож, шануючи пам’ять нащадків, коростенці завзято   відбудовувати своє місто

Підтягнули інвесторів, які тільки за цей рік вклали у місто понад 80 мільйонів доларів. В основному, це з Турції,  Ізраїлю, Німеччини, та Італії. За останні 5 роки в Коростені відкрито керамічно-гранітну лінію, виробництво пластикових профілів, фармацевтичне виробництво. В майбутньому планують зробити сміттєсортувальний комплекс з інвестицією у 320 млн.євро.

 

Та головна надія на «Індустріальний парк». Він буде головним промисловим майданчиком міста . Вже сьогодні тут  будують єдиний на Україні сучасний деревопереробний завод, що буде  випускати ламіновані плити для меблів, для підлоги . Розмір інвестиції  -120 млн євро. Завод запустять навесні наступного року, де працюватиме 350 осіб у три зміни. Сировину поставлятимуть з усієї Житомирщини з обов’язковим радіологічним контролем. Завод займає майже 70 га землі, яку вже передали у приватну власність інвесторам. Залишилось ще півтори сотні  гектарів, які відкриті для інвесторів.

 

В листопаді 2010 року, у м. Коростені відбулося шосте засідання Чорнобильського форуму економічного розвитку (ЧФЕР). Організаторами виступили Коростенська міська рада та Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН.

Чорнобильський форум економічного розвитку - частина системних заходів, які підтримуються Програмою розвитку ООН. Основна мета -  соціально-економічне відродження Поліських територій, серед яких Коростень, один  із найбільш економічно-привабливих міст Полісся.

Основною темою Форуму було залучення інвестицій на території Полісся,  перспективи створення індустріальних парків та брендинг територій.

 

Індустріальні (промислові), наукові та технологічні парки - спеціальні економічні зони, які є ефективним знаряддям залучення інвестицій, створення нових робочих місць, впровадження новітніх технологій. Завдяки таким паркам можна збільшити обсяг зовнішньоекономічної діяльності, підняти  економічні показники та добробут населення. Такі зони існують в Угорщині, Словенії, Чехії, на Україні.

Головне – правильно презентувати  регіон.
«Бренд території - це обов’язкова передумова для сприятливого інвестиційного клімату. Адже на сьогодні для більшості населення Європи північна частина України не існує на карті.» - зауважує проф. Збігнев Зихович, директор інституту регіонального розвитку м Щецін (Польща).

 

В рамках Форуму учасники мали змогу ознайомилися з теоретичними та практичними аспектами створення індустріальних парків, а також відвідали Коростенський індустріальний парк.

Під час прес-туру журналістам розказали древню історію міста, показали унікальний військовий музей «Скеля» та почастували фірмовими поліськими стравами – дерунами,  в етно-ресторані «Колиба». До речі, кожного року, в останню неділю вересня, міськрада проводить смачний фестиваль дерунів.

Володимир Москаленко, міський голова Коростеня:

- Наше місто відкрите до співпраці з інвесторами, Коростень індустріально та культурно розвинене місто, яке дійсно може називатися центром Полісся. Значною мірою це заслуга ефективного місцевого самоврядування. Створення індустріального парку, ефективне партнерство громади, бізнесу та влади дозволило нам вирішити проблеми працевлаштування та негативної демографічної тенденції які характерні для територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ми сподіваємося, що на Форумі нам вдасться обмінятися досвідом з колегами та показати бізнес-структурам нашу відкритість до співпраці.

Запрошуємо зацікавлених у співробітництві людей відвідати наше місто, щоб упевнитися, наскільки економічно перспективним і  сприятливим для налагодження бізнесових та туристичних зв’язків є наш край.

 

Наталка Іванченко, спеціально для сайту «Нова Січ»


 











Категория: Мои статьи | Добавил: ungaz (29.11.2010)
Просмотров: 645 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: